Yüz Tanıma Sistemleri

Yüz Tanıma Sistemleri

Genellikle güvenlik seviyesinin üst noktalarda olduğu ve güvenlik açısından sert önlemler alan kurum ve kuruluşlar tarafından kullanılan yüz tanıma sistemleri, günümüzde birçok yurt, spor salonu, ofis gibi merkezlerde de kullanılmaya başlamıştır.

Her insanı bir başkasından ayıran özellikler bulunmaktadır. Bu özelliklerden bazıları bilindiği gibi parmak izi, avuç izi veya iristir. İnsanların ayırt edilebildiği özellikleri kullanarak dizayn edilen biyometri sistemleri sayesinde güvenlik önlemleri büyük oranda arttırılmıştır. İnsan girişlerinin kontrol altına alınması gereken yerlerde kullanılması gerekli olan ve sisteme kayıtlı olmayan kişilerin geçiş yapmasına izin vermeyen yüz tanıma sistemleri, hızlı geçiş sistemleri arasında en çok ilgi gören sistemlerden bir tanesidir.

Yüz tanıma sistemleri, kişinin yüzünün sistem tarafından analiz edilmesiyle çalışmaya başlar. Kişinin yüzünde yakalanan karakteristik özellikler, sistem tarafından özel yazılımlar sayesinde kayıt altına alınır. Kayıt altına alınan yüz, kendisini rahatsız etmeyecek şekilde sisteme yakınlaştığında kimlik doğrulanırsa geçiş sağlanır. Kimlik doğrulanmadığı takdirde ise geçiş sistem tarafından izinsiz olduğu gerekçesiyle sağlanmaz. Son derece güvenli olan bu sistem, hataya yer bırakmamaktadır.
 

YÜZ TANIMA SİSTEMLERİ ÖZELLİKLERİ

Yüz tanıma sistemi, son derece gelişmiş yazılımlar kullanılarak ortaya çıkarılan güvenlik sistemlerinin başında gelmektedir. İnsanların yüzlerindeki karakteristik özellikleri analiz ederek kayıt altına alan ve sisteme kayıt edilen kişilerin geçişine izin veren bu sistem sayesinde güvenlik açıkları büyük oranda azalmaktadır.

Hatta yüz tanıma sistemi neredeyse sıfır hata ile çalışmasından dolayı güvenliğin ön planda olduğu yerlerde fazla şekilde kullanılmaktadır. Yüz tanıma sistemi genellikle ofislerde, plazalarda ve girişlerin sınırlı olması gereken yerlerde kullanılır. Ayrıca günümüzde birçok yurt, spor salonu gibi işletmelerde de yüz tanıma sistemi kullanılmaktadır.

Son derece modern bir görüntüye sahip olmasının yanı sıra teknolojik bir cihaz olması nedeniyle görenlerin hayran kalmasına sebep olan yüz tanıma sistemi, özel kuruluşlarda modern mimarinin ve yüksek güvenliğin bir parçası olarak da kullanılabilir. Sizler de site girişlerinde, ofisinizde, spor salonlarınızda, işletmelerinizde yüz tanıma sistemine sahip olmak istiyorsanız Tise Elektronik Güvenlik Sistemleri güvencesi ile bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Hızlı kurulum, hızlı kurulum sonrasında olası problemler için teknik servis imkanı ve her bütçeye uygun yüz tanıma sistemini Tise'de bulabilirsiniz.