Otomatik Geçiş Sistemleri

Otomatik Geçiş Sistemleri

HGS sistemleri  ile aynı mantıkta çalışan ve UHF RFID teknolojisi ile ortaya çıkan Otomatik Geçiş Sistemleri, genel olarak site girişlerinde ve şirket girişlerinde kullanılan güvenlik sistemlerinin başında gelmektedir.Bu sistem sayesinde araca takılan bir çip veya sticker, giriş yapılacak alanın önüne koyulan anten ile etkileşime girer. Radyo frekansları sayesinde anten aracı tanımlayarak, sisteme kayıtlı bir araç olması halinde kapıları otomatik olarak açar. Sisteme kayıtlı olmayan bir araç geçiş yapmak isterse, sistem kapıları açmayacağı gibi, aracın geçiş hakkını güvenlik görevlilerine devredecektir.

Güvenlik görevlileri de aracın güvenli olması halinde sistemin kapısını manuel olarak kumanda ile açacaktır.Son derece güvenli olan ve araç geçişlerinde kontrol mekanizmasını sağlamlaştıran OGS sistemleri, araç 25 metre uzaklıktayken bile aracı tanımlayabilmesi ile bilinir. Bu sistem sayesinde araç alana giriş yaparken kapılar hızlı bir şekilde açılacaktır.

Ayrıca kapıların açılması bilgisayar kaydına alındığından dolayı geçişler sürekli olarak kontrol edilebilecektir.Bu sayede alana yabancı ve istenmeyen araçların girmesi engellenecek ve sisteme kayıtlı araçlar dışında girişler güvenlik görevlilerinin insiyatifine bırakılacaktır.


OGS SİSTEMLERİ ÖZELLİKLERİ

Hatasız şekilde araç giriş ve çıkışlarını güvenli bir şekilde gerçekleştiren OGS sistemleri UHF RFID teknolojisi sayesinde sisteme kayıtlı araçların geçişine izin vermektedir.Sisteme kayıtlı olmayan araçların geçişi ise sistem tarafından kabul edilmemektedir. Geçişler kayıt altına alındığı gibi, kayıtlar bilgisayar ortamında saklanmaktadır.

25 metreye kadar gelen araçların sisteme kayıtlı olup olmadığını anlayabilen ve buna göre kapıları açabilen OGS ile birlikte, site içi güvenlik, kurum içi güvenlik son derece kolay olmaktadır.Özellikle yoğun araç geçişlerinin yaşandığı bölgelerde, sisteme kayıtlı araçların vakit kaybetmemesi için OGS büyük rol oynamaktadır. Bunun yanı sıra güvenlik görevlilerinin kapı açma derdinden kurtulması da, görevlilerin tamamen işine odaklanmasını sağlamaktadır.

Araç geçişlerinde büyük bir kolaylık sağlayan ve araca takılan çip ve kapı girişindeki anten ile çalışan OGS sistemleri, birçok site ve kurum tarafından kullanılmaktadır. Sizler de OGS sistemine sahip olmak istiyorsanız, alanında lider ve uzman kadrosuyla hizmet veren Tise Elektronik Güvenlik Sistemlerini tercih edebilir, bütçenize uygun OGS modellerini inceleyebilirsiniz.Tise Elektronik Güvenlik Sistemleri sizlere hızlı kurulum ve kurulum sonrasında teknik servis imkanını en iyi şekilde sağlayacaktır.

Otomatik Geçiş Sistemleri