Kartlı Geçiş Sistemleri

Kartlı Geçiş Sistemleri

Genellikle şirketlerde, kamu kurumlarında kullanılan kartlı geçiş sistemi, personel ve ziyaretçi geçişlerini kontrol altına almak için gerekli güvenlik sistemlerinden bir tanesi olarak bilinir. Sadece personel geçişleri noktasında değil, personellerin çalışma veriminin artması için de kartlı geçiş sistemi kullanılmaktadır.

Bilindiği gibi birçok şirkette, insan kaynakları bölümüne göre kartlı geçiş sistemi büyük bir verim artışına sebep olmuştur. Ayrıca sadece şirketlerde değil, spor salonlarında da kartlı geçiş sistemleri kurulmaktadır. Spor salonuna kayıt olan kişiye verilen kart sayesinde kişinin spor salonuna girişleri sağlanabilir.Kaydı olmayan bir kişi ise spor salonuna giriş yapamaz.Kartlı geçiş sistemleri kart okuyucu ve proximity adı verilen kart ile kullanılır. Bir ağ üzerinden kontrol edilebilen veya bağımsız olabilen geçiş sistemi, tamamen kişinin veya kuruluşun isteğine göre ayarlanabilir.

Bağımsız kart sistemi adı verilen kontrol mekanizması ile her kapı diğerinden farklı değerlendirilmektedir. Bu nedenle tek bir kart bütün kapıları açamaz. Ayrıca bağımsız kart geçişi sisteminde geçişler kayıt altına alınmaz. Diğer bir sistem olan ağ üzerinden kontrol edilen sistem ise, bir ağ üzerinden kontrol edilmektedir.
 

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ ÖZELLİKLERİ

Kartlı geçiş sistemi, iki şekilde olabilmektedir.Birincisi bağımsız geçiş adı verilen sistem, ikincisi ise bir ağ üzerinden verilerin kontrol edildiği ve ağ üzerinden üye kaydı, üye silme gibi işlemlerin yapılabildiği sistem olarak bilinmektedir.

Ağ üzerinden yapılan kart geçişleri, genellikle yurtlarda, spor salonlarında kullanılmaktadır. Ayrıca bazı şirketler de bu sistemi tercih etmektedir. Bütün kapılar tek bir ağdan kontrol edilirken, kartlar da ağdan kontrol edilebilir. Kayıt silme, kayıt oluşturma gibi yenilikler tek bir ağ üzerinden yapılır. Ayrıca ağ üzerinden yapılan kontrol mekanizmasında kullanıcıların yetkilerinin düzenlenmesi de olanaklıdır. Bu sayede herhangi bir kullanıcının kartının bir odayı açmaması sağlanabilir. Bunun yanı sıra kartlı geçiş sistemleri en çok tercih edilen güvenlik sistemi olarak bilinmektedir.

Güvenliğin sağlanması için gerekli olan giriş kontrolü, bu sistem sayesinde sağlanabilir.Kartlı geçiş sistemi birçok özellik barındırmaktadır. Bu özelliklere göre istediğiniz sistemler geçiş sistemine entegre edilebilir.

Tise Elektronik Güvenlik Sistemleri, kartlı geçiş sistemleri noktasında kaliteli kadrosu ile hizmet veren ve kurulumun yanı sıra kurulum sonrası yaşanabilecek problemlerde teknik servis garantisi veren firmaların başında gelmektedir. Bütçenize uygun ve istediğiniz özelliklerde kartlı geçiş sistemi edinmek istediğiniz takdirde Tise ile iletişime geçebilirsiniz.