Hızlı Kollu Bariyer

Hızlı Kollu Bariyer

Kollu bariyerler, güvenlik sistemleri arasında en çok rağbet gören sistemlerin başında gelmektedir. Araç giriş ve çıkışlarını kontrol altına alan ve plaka tanıma sistemi gibi eklentileri ile birlikte sisteme kayıtlı araçların hızlı bir şekilde alana giriş yapmasını sağlayan bu bariyerler, özellikle otogarlarda, otoparklarda ve birçok kamu kuruluşunda kullanılmaktadır.

Kollu bariyerlerin en önemli özelliği ise yoğun kullanımlara dayanıklı olmasıdır. Uzun seneler boyunca herhangi bir teknik problem yaşatmayan ve saatte en az 150 kere açılıp kapanabilen kollu bariyerler, yoğun araç giriş çıkışının olduğu yerlerde son derece hızlı olmalıdır. Açılma süresinin manuel olarak ayarlanabileceği ve bu sürenin 2 saniye ile 8 saniye arasında değişti kollu bariyerler, özellikle hızlı kollu bariyerler sayesinde geçişlerin daha kolay olmasını sağlamaktadır.

Hızlı kollu bariyerler otopark, otogar, alışveriş merkezleri, okullar ve endüstriyel alanlarda sıkça kullanılmaktadır. Yoğun geçişler sırasında ortaya çıkabilecek olan kazalar ise hızlı şekilde açılan ve kapanan kollu bariyerler sayesinde engellenebilmektedir. Birçok aracın art arda giriş yaptığı ve sürekli olarak yoğun bir trafiğin bulunduğu alana konulacak olan hızlı kollu bariyerler sayesinde geçişlerin çok kısa bir süre içinde yapılması sağlanırken, hem güvenliğin korunması hem de araçların korunması sağlanabilir.

 

HIZLI KOLLU BARİYERLERİN ÖZELLİKLERİ

Hızlı kollu bariyerler, genel olarak yoğun şekilde araç geçişlerinin yaşandığı yerlerde tercih edilmektedir. Günlük olarak binlerce kez açılıp kapanabilen ve 2 saniye gibi bir sürede açılıp kapandığı bilinen hızlı kollu bariyerler sayesinde araç geçişleri büyük oranda güvenli bir hale getirilir.

Ayrıca termal koruma sistemi de bulunan bu bariyerlerde, enerji kesintilerine karşın akü kitleri de yer almaktadır. Her türlü kalite belgesine sahip olan hızlı kollu bariyerler, saatte 150 kere açılıp kapanabilen ve geçişlerin rahat bir şekilde yapılmasını sağlayan güvenlik sistemlerinin başında gelmektedir.

Uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen, montajı kısa süren ve dış etkenlere karşı kaliteli malzemeleri nedeniyle uzun seneler boyunca dirençli kalabilen hızlı kollu bariyerler, Tise Elektronik Güvenlik Sistemleri'nin cebinize uygun seçenekleri ile istediğiniz alana kurulabilmektedir. Hızlı ve kolay kurulumun yanı sıra kurulum sonrasında teknik hizmetlerin de kaliteli kadrolarca yürütüldüğü Tise Elektronik Güvenlik Sistemleri, hızlı kollu bariyerler noktasında alanında lider firma olmaya devam ediyor.