HGS SİSTEMLERİ

HGS SİSTEMLERİ

Geçiş kontrol sistemlerinde en çok tercih edilen alt dallardan bir tanesi de HGS sistemleri olmaktadır. HGS sistemleri, radyo frekansları kullanılarak ortaya çıkarılan son derece teknolojik sistemlerden bir tanesidir.

Bu sistem ile birlikte özellikle ev otoparkları, site girişleri gibi alanlarda araç geçişleri tamamen kontrol edilebilir hale gelmektedir. Bir araca takılan çip veya kullanıcıya verilen manuel kumanda ile harekete geçirilebilen sistem, sisteme kayıtlı aracın giriş yapmak istediğini anlayan ve kapıları otomatik olarak açan güvenlik önlemlerinin en çok tercih edilenidir.

Bilindiği gibi özellikle site girişlerin veya otopark girişlerinde kullanılan HGS sistemleri, araca takılan çip ile garaja takılan antenlerin uyum içinde çalışması ile gerçekleşir. Sisteme tanımlı bir araç alana giriş yapmaya çalıştığında sistem otomatik olarak gelen aracı tanılar ve kapıları açar. Sisteme kayıtlı olmayan bir araç geçiş yapmak istediğinde ise kapılar açılmaz ve manuel olarak güvenlik görevlileri kapıları açma yetkisine sahip olur. HGS sistemi son derece hızlı geçiş sistemleri arasında yer almaktadır. Bu sistem ile birlikte bir araç 60 km hıza sahipken bile sistem tarafından tanınabilir.


HGS SİSTEMLERİ ÖZELLİKLERİ

HGS sistemleri, yağmur ve zorlu hava koşullarında dahi %100'e yakın başarı ile çalışmaktadır.Ayrıca araçların camlarına yapıştırılan sticker ya da çip sayesinde siteye veya alana gerçekleşen bütün girişler bilgisayar ortamında kayıt altına alınır.Bu sayede güvelik büyük oranda sağlanmış olurken, sisteme tanımlı olmayan araçların geçişi ise güvenlik görevlilerinin inisiyatifine bırakılır.

Sisteme tanımlı araçların tanınması ve bariyerlerin kalkması işlemi ise saniyeler sürmektedir. Bu durum da sisteme kayıtlı bir aracın arkasından sisteme kaydı olmayan aracın geçişini imkansız hale getirmektedir. Araç geçişlerinin kontrol edilmesi gereken yerlerde, özellikle yoğun araç geçişi bulunan bölgelerde tercih edilen HGS sistemleri, büyük bir güvenlik açıklarını ortadan kaldıran özellikleri ile popüler sistemler arasında yer almaktadır.

Sizler de siteleriniz için veya müstakil otoparklarınız için HGS sistemi kurdurmak istiyorsanız, alanında lider kadrosuyla uzun yıllar boyunca güvenlik sistemleri sektöründe bulunan ve hızlı kurulumun yanı sıra kurulum sonrasında teknik destek garantisi de sunan Tise Elektronik Güvenlik Sistemleri ile iletişime geçebilirsiniz.