8 Metre Kollu Bariyer

8 Metre Kollu Bariyer

Genellikle son derece geniş alanlar için kullanılan ve araç geçişlerinde ortaya çıkabilecek sorunlarda kesin çözüm sağlayan 8 metrelik kollu bariyerler, birçok kurum ve kuruluş tarafından kullanılmakta olan bariyerlerin başında gelmektedir. Bilindiği gibi özellikle endüstriyel alanlarda araç geçişlerinin sınırlandırılması için monte edilen kollu bariyeler, sadece araç geçişlerinin sınırlandırılması noktasında değil, geçişlerin daha sağlıklı yapılması için de büyük önem taşımaktadır.

Araç geçişlerinin yoğun bir şekilde yaşandığı yerlerde 3 saniyeden daha hızlı şekilde açılan kollu bariyerler, otomatik plaka tanıma sistemi ile birlikte sisteme kayıtlı araçların rahat bir şekilde alana girmesini sağlamaktadır. Sisteme kayıtlı olmayan araçlar ise kollu bariyerler sayesinde durdurularak, güvenlik görevlileri tarafından incelenmektedir. İncelemeler sonrasında ise güvenlik görevlilerine teslim edilen uzaktan kumanda sayesinde bariyer kaldırılmaktadır.

Kısacası birçok güvenlik problemini ortanda kaldıran ve son derece dayanıklı malzemelerden üretilen 8 metrelik kollu bariyerler, güvenliğini sağlamak istediğiniz mekanın güvenlik açığını büyük oranda ortadan kaldıracaktır. Ayrıca sadece güvenlik açığı noktasında değil, dediğimiz gibi araç geçişlerinin daha sağlıklı yapılması da bu bariyerler sayesinde kolaylaşacaktır.

 

8 METRE KOLLU BARİYER ÖZELLİKLERİ

Son derece geniş olması nedeniyle uzaktan bakanların yavaş olduğunu düşündüğü fakat aslında hiç de öyle olmayan 8 metre kollu bariyerler, 3-4 saniye arasında açılabildiği gibi, istenildiği takdirde 8 saniyelere kadar çıkan açılıp kapanma hızına da erişebilmektedir.

Bu tamamen güvenlik ile ilgili politikaya göre güvenlik şirketi ya da sistemin kurulumunu yaptıran kişi tarafından belirlenmektedir. Ayrıca 8 metre kollu bariyerler, termal koruma özelliği de barındırmaktadır. Bu özellikleri nedeniyle birçok kamu kurumu genel olarak 8 metrelik kollu bariyerleri tercih etmektedir. Tabii ki kurulumun yapılması istenen bölge de bariyerin uzunluğu noktasında çok önemlidir. Kurulumun yapılması istenen alana göre belirlenecek olan uzunluklarda kollu bariyerler hızlı bir şekilde alana entegre edilmektedir.

Plaka tanıma sistemi, kalite belgeleri, uzaktan kumandaları ve istenildiği takdirde perdesiyle birlikte alana monte edilebilen 8 metre kollu bariyeler, Tise Elektronik Güvenlik Sistemleri ile birlikte hızlı bir şekilde alana entegre edilmektedir. Alanında lider kadrosuyla uzun seneler boyunca güvenlik hizmeti veren ve kalitenin yanı sıra müşteri memnuniyetini esas alan Tise Elektronik Güvenlik Sistemleri, bütçenize en uygun güvenlik sistemleri ile sizlere hizmet vermekte.