600 Kg Kapı Motorları

600 Kg Kapı Motorları

400 kg kapı motorlarına göre bir tık daha gelişmiş sisteme sahip olan ve 600 kilograma kadar olan kapıları rahatlıkla hızlı şekilde açabilen bu motorlar, araç giriş çıkışlarının orta yoğunlukta olduğu yerlerde tercih edilen motorların başında gelmektedir. Birçok aracın ardı sıra giriş yaptığı kapılarda ise daha gelişmiş kapı motorları tercih edilmektedir.

Son derece teknolojik bir ürün olmasının yanı sıra, her türlü hava şartları altında çalışmasında herhangi bir problem yaşanmamaktadır. Dayanıklı malzeme ve dayanıklı dış kaplama nedeniyle de uzun süreler dış etkenlere karşı dirençli bir ürün olarak bilinir. Kolay bir şekilde kurulumu yapılabilen ve kısa süre içinde çalışmaya hazır hale getirilen bu motorlar, kontrol mekanizmaları sayesinde güvenlik noktasında herhangi bir problem yaratmaz.

Sisteme dahil olan ve çarpma emniyet sistemi adı verilen eklentiyi içinde barındıran motorlar, canlı veya cansız engellerin kapı kapanışı sırasında hat üzerinden bulunması halinde aksi yönde çalışmaya başlar. Bu durum da kapının açılışı ve kapanışı sırasında yaşanabilecek aksiliklerde emniyeti ön plana çıkarır.

 

600 KG KAPI MOTORLARI ÖZELLİKLERİ

Genellikle orta yoğunluktaki araç geçişlerinde tercih edilen ve birçok site girişinde, özel sektördeki şirketlerin girişlerinde kullanılan 600 kg kapı motorları, özel alaşımlarla yapılan dış gövdesi sayesinde dış etkenlere karşı aşırı dirençli bir yapıdadır. Bu yapısı sayesinde uzun süreler boyunca dayanıklı bir şekilde çalışmaya devam eder. -15 dereceden +60 dereceye kadar çalışmasında herhangi bir problem meydana gelmez. Bu sıcaklık oranlarının altında veya üstündeki hava sıcaklıkları yaşanması halinde ise büyük oranda çalışmasında aksaklıklar meydana gelmez.

Kontrol mekanizmasının yanı sıra, kit halinde bulunan ve uyarı anlamında bulunması gereken flaşörler de kapı motorlarının eklentisi olmaktadır. 600 kilograma kadar kapıları 8-10 saniye gibi bir sürede açabilen ve bu süreyi istendiği takdirde uzatma şansını tanıyan bu motorlar, modern bir görüşüne sahip olmaları nedeniyle çok tercih edilen modellerin başında gelir.

Sizler de site girişlerine ya da müstakil bahçenizin kapısına 600 kg kapı motoru almak istiyorsanız, özel şirketinizin girişinde güvenlik nedeniyle yer alan kapıyı otomatik hale getirmek istiyorsanız, alanında lider ve uzman kadrosuyla iş yapan, hızlı kurulumun yanı sıra kurulum sonrası teknik destek imkanını sunan Tise Elektronik Güvenlik Sitemleri ile çalışabilirsiniz.