Zincir Bariyer

Zincir Bariyer

Birçok sektörde kullanılan güvenlik sistemi olarak bilinen zincir bariyer, daha geniş bir alanı kontrol etmek isteyen ve giriş çıkışları rahat bir şekilde analiz etmek isteyen kurum ve kuruluşlar tarafından da  kullanılmaktadır.

25 metrelik zincir ile uzaktan kumanda ile harekete geçirilebilen zincir bariyer, zincirin gerilmesi ile çalışır. Bu bariyerin temel özelliği ise diğer bariyer sistemleri ile kapatılması son derece zor olan alanların rahat bir şekilde kapatılması denilebilir. Son derece uzun bir zincire sahip olan ve kullanımı son derece basit olan zincir bariyerler, genellikle çok fazla aracın park ettiği bölgelerde kullanılabilir.

25 metrelik zinciri ile en az 20 aracın park ettiği bir bölgeye monte edilmesi halinde istenmeyen araçların park yerine girmesi son derece zor olmaktadır. 7 saniye gibi bir sürede 25 metrelik zincir tam olarak açılırken, yine 7 saniyelik bir sürede zincir kapatılabilmektedir.
Zincir bariyer de her türlü enerji kesintisine karşın akü kiti ile birlikte teslim edilebilir. 40 kiloluk zinciri hızlı ve güvenli bir şekilde geren, rahat bir kullanım alanı sunan bu bariyer sayesinde özellikle sıralı otoparklara yabancı araçların girmesi engellenebilmektedir.

 

ZİNCİR BARİYER ÖZELLİKLERİ

Zincir bariyerin en önemli özelliği, diğer bariyer sistemleri ile kapatılması çok zor olan bölgelerin bu sistem ile birlikte kapatılabilmesidir. 25 metrelik ve 40 kilo ağırlığındaki zincirin 7 saniyede açılması sonrasında güvenli bir alan oluşturan sistem sayesinde araç giriş çıkışlarının yanı sıra insan giriş çıkışları da kontrol altına alınabilir.

Ayrıca zincir bariyer diğer sistemlere göre daha hızlı entegre edilebildiği gibi, ekonomik olarak daha uygun olabilmektedir. İstendiği takdirde farklı uzunluklarda üretilebilen ve 25 metrelik bir alanın kapatılması için tek bariyer sisteminin yeterli olduğu zincir bariyer, geniş alanlarda ortaya çıkan güvenlik problemini gidermek için bir numaralı çözüm yolu olarak görülmektedir.

4 ve 6 metrelik alanlar için farklı modellerde üretimi gerçekleştirilen zincir bariyerler, cep dostu olmasının yanı sıra kullanılan malzemesinin kaliteli olması nedeniyle dış etkenlere son derece dayanıklıdır. Zincir bariyer noktasında uzun yıllardır hizmet veren ve alternatif bariyer sistemleri noktasında da müşterilerine çözüm odaklı hizmet sunan Tise Elektronik Güvenlik Sistemleri, her türlü güvenlik sisteminin yanı sıra kollu bariyerler ve zincir bariyerler noktasında da müşterilerine kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Montaj ve montaj sonrası ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunda teknik destek garantisi ile Tise güvenlik sistemleri alanında lider konumda bulunuyor.

Etiketler : ZİNCİR BARİYER